Květen 2018

Co je štěstí ?

9. května 2018 v 22:30 | Jarka |  články týdne
To je otázka, někdo by řekl, mít peníze, cestovat, nakupovat, chodit na večírky, to by sice bylo fajn, ale jen do té doby než přijde nemoc, nebo odejde někdo blízký tam ani peníze nepomohou...
Pro mě je důležitější, být zdravá jak já, tak i moje rodina, mít kolem sebe milé lidi, kteří jsou upřímní, nezneužívají mojí dobroty.
A i když můj život nebyl žádná procházka růžovým sadem, rozvod rodičů, né vždy dobré chování mé matky, nevlastní otec, brzká smrt mého milovaného tatínka a babičky, vždy mi odcházeli, ti kteří mě měli nejradši.
V práci jsem zažila velkou šikanu, dostala mě až na kolena, vážně jsem onemocněla, celých 6 let se léčím.....
Minulý měsíc jsme byli s manželem 40 let, né vždy to bylo dobré, hlavně poslední dobou, rád se napije a potom je zlý, všechno mu vadí, vše dělám špatně, snaží se mě schazovat před lidmi.
Přesto jsem se naučila bránit, od listopadu jsem v důchodu a rozhodla jsem se, že zbytek života chci žít, chodím dělat keramiku, maluji obrázky, jezdím na kole chodím s kamarádkami do divadla, starám se o zahrádku a domácnost a pod.
Manželovi jsem řekla, buď si budeš užívat semnou nebo si budu užívat bez tebe....
Víte co je pro mě největší štěstí, ovšem moje tři děti, dnes již dospělé, ale hlavně moje vnoučátka , Hanička 16 let máme společný koníček malování, ona to studuje, Terezka 4 roky a Štefánek 2 roky, všichni bydlí kolem mě a když slyším to jejich " babíííí " v tu chvíly jsou všechny špatnosti ty tam, srdíčko se rozehřeje, TO JE TO PRAVÉ ŠTĚSTÍ Usmívající se