Říjen 2016

Kreslíme už dvě

16. října 2016 v 0:26 | Jarka
Čas od času Vám ukážu nějaký obrázek co namaluji, kraslení ale miluje moje 14 letá vnučka.
Tak jsem jí věnovala v létě k narozeninám poukaz na kreslení pravou mozkovou hemisférou, který si už dlouho přála absolvovat.
A protože si v létě zlomila nohu, podstoupila operaci a nesmí stále na tu nožku došlapovat, tak jsem s ní koncem žáří šla já.
Bylo to opravdu opět úžasné, bezva lidičky, lektorka a také prostředí.....
Malovali jsme s sobotu a v neděli od 9 hod do 18 hod. někdo by řekl, že to bylo dlouho, ale nám to tak rychle uteklo, namalovali jsme spoustu obrázků jak cvičebních tak potrrétů.
Hanička si to také užívala, je v deváté třídě a rozhoduje se kam půjde, chtěla by školu výtvarného zaměření.
Nyní se musí dát ale dohromady je to léčení nejméně na půl roku, koncem měsíce musí ještě na jednu operaci.Smějící seKRÁSNÝ DEN....

Neboj se být svůj..

16. října 2016 v 0:08 | Jarka |  články týdne
Mnoho žen když se vdaly přestly být sami sebou, né že by je k tomu někdo nutil. Zamilovaly se do svého manžela a začaly dělat co si přál, co bylo nutné. Měly jsme v sobě zakodované, že v první řadě je uklidit, uvařit, vyprat, jít do práce, a když se narodily děti tak 100% starost o ně.
Sem tam nějaké kino, divadlo, rodinná oslava, jednou ročně dovolená, ale pořád je to žena která se stará, aby to všechno šlo dobře.
Přitom jako by zapomněla na sebe, na svoje sny, přání touhy, vždy to jsou ostatní.
Po čase děti odejdou z domu, s manželem si najednou nemáte skoro co říci a zjistíte, že jste nežila vůbec svůj život, ale těch druhých.
Jak se to naučit, jak uchopit opět opratě do svých rukou.......
Mě to už stálo mnoho času začít vnímat samu sebe, jako člověka, osobnost, překonat svůj strach být sama sebou, být svá....
Neuměla jsem se bránit lidem kteří mě ovládali, zacházeli semnou špatně, výsledek bylo zhroucení a dlouhodobé léčení, kde mě mnoho bezva lidí učilo jak se mít ráda....a nebála se být svá.....je to ale běh na dlouhou trať " jsem nesmělá, ale léčím se "Mrkající