Květen 2014

když se čerti žení...

5. května 2014 v 22:43 | Jarka
tak jak jsem slíbila píšu další povídání.....
Před pár dny se najednou zatáhlo, bylo to opravdu jako když se čerti žení, začalo foukat, všechno lítalo a začalo lít jako z konve, blesky lítaly a najednou začali padat kroupy...to byl mazec....

trvalo to jen chvilku, ale bylo toho dost, hned začalo svítit sluníčko a objevila se duha...


fotila jsem to od dcery z okna, bydlí v prvním patře, je tam vidět náš domeček /už brzy dostane nový kabátek/a střecha hospůdky vedle nás....


a potom už zase začalo svítit sluníčko a rozpouštět ty kroupy, naštěstí moc neplechy neudělali....

Krásný večer a ještě hezčí úterý, má být 20stupnů tepla tak je na co se těšit.....Usmívající se

Od každého trochu...

4. května 2014 v 23:24 | Jarka
Je toho docela dost co bych chtěla napsat a taky nevím kde začít, nedávno jsem psalaže moje zdravíčko je docela nanic, ač se poctivě léčím stále se to nelepší.Minulý týden jsem musela dokonce na injekce, začalo to po Velikonocích / i když byly klidné/ začala jsem být neklidná, druhý den jsem se ráno vzbudila a bylo to ještě horší, jako když pustíte kohoutek s vodou, neustále jsem brečela a brečela a nemohla přestat, musela jsem vzít léky navíc, další den jsem musela navštívit mojí paní doktorku, píchla dvě injekce a dala rady , jako spát, chodit na procházky no prostě odpočívat, jinak mi hrozí nemocnice, ale to se řekne jak.
Bydlíme tu zde pohromadě, syn s námi v domě a dcery vedle nás, nejdříve byla na operaci oboustrané kýly malá jokšíranda Sárinka....

potom najednou onemocněla druhá Brendička dostala zánět střev a jen pohotovostí dcery, která jí ihned odvezla k zvěrolékaři, tak neumřela, musela s ní jezdít na kapačky, dostala jich celkem 5, ale zvládla to.

A aby nebylo všeho málo musela dcera na operaci, nějaké ženské potíže, malá vnučka to nesla strašně těžce, hrozně se o maminku bála, v den operace nešla ani do školy a když se Hanka vzbudila musela Haničce hned zavolat, že je v pořádku, ale uklidnila se až druhý den jak jsem jí vzala do nemocnice a mohla mamku obejmout.
Potom jsem jí vzala na plavečák, tam je moc fajn i pro mě to bylo dobré.
Ale čekají nás také dobré věci už za dva a půl měsíce budu zase babičkou, bude to druhá holčička / no snad se nespletli na 99%/ těšíme se na to všichni.
Dneska sice končím, ale námětů mám více, no přece mojí zahrádku, nákupy na trhu, rekonstrukce a jiné úpravy a taky jak se u nás čerti ženili, slibuji že to všechno napíši.
Krásnou dobrou noc, a krásné pondělí......
marůdkové dostali nové domečky.Usmívající se