Březen 2013

Veselé velikonoce

30. března 2013 v 20:03 | Jarka
A už je to tady, i když počasí tomu neopovídá, jsou tu Velikonoce, proto přeji všem blogerečkám krásné, požehnané svátkyUsmívající se


Ať Velikonoce jsou dle Vašeho gusta,
pomlázka ať je pěkně tlustá,
všude plno smíchu a legrace,
k tomu spousta dobrot na táce.
Nádherné Velikonoce přeje Jarka
Mrkající

Oblečky pro dětičky i mamiky

27. března 2013 v 23:48 | Jarka
již delší dobu se věnuji svému internetovému obchůdku s oblečením pro dětičky, a začala jsem přidávat i pro maminka


www.mimibazar.cz/milunahanca
ID: 237908

jukněte třeba Vás něco zaujme Rozpačitý

A pak že jaro nebude

27. března 2013 v 2:22 | Jarka
Ještě před pát dny jsem se ráno probudila a nevěřila vlastním očím co bylo venku, říkám si půlka března a taky to vypadá jako na Vánoce......


a ejhle březen končí teploty sice nic moc, ale jaro se tlačí dopředu jako blázen, vzala jsem foťák a vyrazila Vám ukázat důkazy, tak jukněte co jsem našla na mojí zahrádce..


sněženky..krokusy....


poslíčci jara....vřes...


vrbička plná kočiček, no prostě jarooooooo je tu !!!!!!!!!!!!!!!

Příprava na velikonoce

27. března 2013 v 2:07 | Jarka
Ahojky, tak konečně jsem něco stačila připravit na velikonoce, slepička se zajíčkem už jsou nedočkavý.
kohoutci, slepičky, háčkovaná vajíčka a ještě košíčky ......a už by mohli hodovníci přijít, ale taky ještě něco dobrého upéct, tak to pokračování příštěMrkající


Hody , hody, doprovody
já jsem malý zajíček..........

"Vlak života"

23. března 2013 v 0:14 | Jarka |  články týdne
Nejsem žádný spisovatel, ale při prvních přečtení tohoto tématu se mi objevil před očima velký nákladní vlak s parní mašinou, kouří se jí z komína, kola klapou po pražcích, jede velice ztěžka.
Uvědomila jsem si jeden vagón za druhým, dětství, dospívání, nová rodina, děti.........jsem nějaká unavená, cesta je daleká.
Všechny vagóny jsem nechala na cestě životem, jen zbývá ten poslední je pořád těžký a těžký, nemám moc síly, ale snažím se vagónu ulehčit, aby mašinka jela konečně zlehka a zvesela.Léčivý MENHÍR

22. března 2013 v 3:24 | zdroj.Pooh.cz - Menhiry |  Oblíbené odkazy

Kamenný Most

Kámen stojí u staré úvozové cesty u kóty 250 m n.m., asi 1km západně od obce Kamenný Most (okr. Kladno) v místě se širokým rozhledem, označeném na mapách pomístním názvem U kamene. Původně prý stával přímo na kótě, ale překážel při nivelaci, a proto byl přemístěn.

Tajemná cesta ke kameni začíná ve vsi Kamenný most (poprvé zmíněna jako Kamenmost v 11. století) v zatáčce u stavení č.p. 150 -nejprve jdeme kryti hlubokým úvozem, blíže ke kameni pak pro změnu postupujeme podél zarostlé nízké meze. Na sotva znatelné pěšině mizíme svým druhům mezi stromy a divoce rostoucími šípkovými keři. Kámen přitom také spatříme doslova až na poslední chvíli - celou cestu je skryt našemu pohledu. Návštěvník nemá po celou dobu jistotu, že jde skutečně po správné stezce. Hledání kamene tak získává příchuť jakési tajemné soukromé pouti…

Na kámen upozornil již na konci 19. století v odborné literatuře amatérský archeolog V. Schmidt. Podle něj pískovcový blok asi metr vysoký stojí na označeném místě údajně od pradávna. Uvádí, že lidé v obci slýchali již od svých dědů, že kámen zde stával od nepaměti.

Jde o jemnozrnný, světle šedý slepenec se základní hmotou tvořenou zvětralým pískovcem, o výšce 1 m a pravděpodobné hmotnosti 0,8 t.
Kurz malování

17. března 2013 v 17:14 | Jarka |  Oblíbené odkazy
Již několik let jsem si přála jít na kurz malování pravou mozkovou hemisférou pořád jsem to oddalovala nebyl na to čas a bohužel ani korunky.
Až vloni v listopadu jsem si přání splnila a absolvovala jsem víkendový kurz.Byl úplně úžasný, milá lektorka Pavla nám ukázala mnoho nových věcí, postupů a mi malovali a malovali.
Od té doby kreslím obrázek za obrázkem a sama se divím , kde se to ve mě vzalo.
O několik z nich se s Vámi podělim - jsou uložené v galeriii.Jarka
"Místo, kde chci žít".

17. března 2013 v 16:37 | Jarka Farkašová |  články týdne
Celá léta byla pro mě priorita rodina, děti, manžel, práce, postavit společně dům zařídit ho.....
No nestěžuji si brala jsem to jako samosřejmost, ale najednou v tom všem schonu a běhu mi moje zdraví řeklo dost. Nějak jsem zapoměla sama na sebe.
Teď se učím žít trochu jinak a tak mi toto téma přišlo jako dobrý námět - chtěla bych žít v malém domečku s velkou zahradou plnou krásných keřů a stromů a kvetoucích květin, kde bych měla svůj kout kde bych malovala svoje obrázky, věnovala se ručním pracem, prostě byla pánem svého času.
Miluji krásu skotského venkova, jak přírodu, tak i architekturu, chtěla bych se tam ráda podívat a projít ty krásná a zajímavá místa, ale bydlet bych vždy chtěla u náš v naší české zemičce.

Můj první článek

14. března 2013 v 23:54 | Jarka
Založila jsem si svůj první blog a také píši první článek, chtěla bych se s Vámi podělit o mnoho pěkných věcí v oblasti ručních prací o zkušenosti, rady, nejenom moje , ale také od Vás.
Přiložím také obrázky z mého malování.Všechny tyto věci mi přinášejí radost a potěšení, ráda sleduji nápady ostatních, proto se těším také na Vaše články reakce,ale i rady. JarkaSmějící se